ARELCON = RELIable & CONtInuous

Sıkça Sorulan Sorular

ArelProtect hakkında detaylı bilgi edinin

BİZİ DAHA YAKINDAN TANIYIN

Kurumların bilgi teknolojisi yatırımlarında yanınızda olacak, ihtiyacı doğru analiz edip, en doğru çözümü konumlandıracak güvenilir bir kaynak olma hedefimizle, çözüm odaklı profesyonel yapı ile hizmet sunuyoruz.

ArelProtect Servisi ile, tüm bilgi teknolojileri altyapınızı yedekleyebilir ve proaktif, aktif ve reaktif siber koruma sağlayabilirsiniz. Böylece maliyetlerinizi düşürürken, karmaşıklıktan uzak, yönetilebilir, güvenli ve esnek bir veri koruma altyapısına sahip olabilirsiniz.

ArelProtect, şirketlerin ihtiyaç duyduğu, iş sürekliliği sağlama ve siber koruma ihtiyaçları için geliştirilmiş; yedekleme ve siber güvenlik çözümlerini tek bir yönetim arayüzü, tek bir ajan ile almanızı sağlayan yönetimi rahat, güvenli ve maliyet etkin bir çözümdür.

ArelProtect Hizmetini almak için, web sitesinden sözleşmeyi imzalamanız ve kredi kartı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir.

Bize ulaşın.

ArelProtect Platformu, Türkçe ve İngilizce dahil 20+ dili desteklemektedir.

Yedeklenen veriler isterseniz Arelcon’un anlaşmalı olduğu Acronis’in Türkiye’deki Veri Merkezinde, isterseniz kendi veri merkezinizde yada belirleyeceğiniz herhangi bir veri merkezinde durabilir.

Cihaz başına veya kullandığınız GB başına ay sonunda ücretlendirme yapılır.

ACSIA - Sık Sorulan Sorular

Genel Ürün ve Satış Soruları

ACSIA (Otomatik Siber Güvenlik İstihbarat Uygulaması)’nı tasarlayan ve geliştiren firma İrlanda merkezli 4Securitas firmasıdır.

Türkiye tek yetkili distribütörümüz Arelcon vasıtası ile Türkiye’de büyümeye ve kanal altyapımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

Birçok açık kaynak ürünü gibi ACSIA da Yıllık Abonelik bazında satılmaktadır, ancak Yönetilebilen Hizmet Sağlayıcılarımız aracılığıyla aylık olarak satın alımlar olabilir. Aktif bir abonelik, ürünün sunucularımızdan indirilmesini, lisans veri tabanımıza erişmesini sağlar ve ürün güncellemeleri, ürün yükseltmeleri, bilgi depoları ve destek düzeyi sözleşmesi ile birlikte gelir.
ACSIA abonelikleri, her fiziksel veya sanal sunucunun bir cihaz aboneliği tükettiği bir ortamdaki fiziksel veya sanal Sunucu miktarına göre satılır.

Container abonelikleri (docker, CRI-O, Kubernetes, containerd …..) bulundukları fiziksel veya sanal sunucu sayısına göre tüketilir (Container sayısı sınırsızdır).
Masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar için abonelikler 10:1 temelinde hesaplanır ve bu tür 10 cihaz bir sunucu cihazına eşittir.

Ürün geliştirmeleri genellikle yılda en fazla iki kez yayınlanır.

Arelcon ile beraber siber güvenlik danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

Evet, ACSIA ürününün deneme lisanslarını veya tanıtımını ortamınızda test etmekten mutluluk duyarız.

Kullanıcı ve Operasyonel Sorular

Evet, ACSIA Windows 2008 R2 ve sonrası ve Linux Çekirdeği v2.6 ve sonrası sürümü için koruma sağlar.
Evet, ACSIA kurumsal bir siber savunma ürünü olarak tasarlanmıştır ve hem Masaüstü hem de Sunucu cihazlarını korur.
ACSIA, diğer ürünlerin operasyonları veya performansı üzerinde sıfır etkisi olan ve diğer herhangi bir siber güvenlik ürünüyle birlikte kullanılabilir

Hayır, ACSIA herhangi bir sistemi/işlemi/uygulamayı veya altyapıyı kesmez veya müdahale etmez.

Çoğu güvenlik ürünü, trafik düzenlerindeki anormallikleri veya izlenmekte olan bir cihazda etkin olan kötü amaçlı yazılımların bilinen imzalarını arar. Neredeyse tüm trafik şifrelendiğinden, bu sistemlerin yalnızca şifrelenmiş bir trafik düzeninin anormal bir tehdit olup olmadığını tahmin etmeye çalışması mümkündür. ACSIA, SIEM’imizdeki EDR, IDS ve IPS modüllerimizden gelen günlükleri analiz ederek son derece doğru sonuçlar sağlar. Saldırgan imzalarımız ve model tanıma algoritmalarımız, ayrıntılı tehdit analizi ve doğrulaması için Çekirdek (Linux) veya Kayıt Defteri (Windows) düzeyinde doğrulayabileceğimiz saldırı araçlarını, tekniklerini ve yöntemlerini algılayabilir.
Tipik olarak ACSIA, tüm yanlış pozitiflerin %95 ile %98’ini ortadan kaldıracak ve personelinize tespit edilen gerçek ve önemli siber tehditlere odaklanmak için daha fazla zaman bırakacaktır. Tehditlerin %100’ünün her zaman ortadan kaldırılamamasının küçük varyansı ve nedeni, bazı olayların doğru olabileceği veya olmayabilirken her zaman manuel inceleme gerektirmesidir. (Örneğin, CEO’nuz Pazartesi günü Londra’dan, salı günü Ohio’ya ve çarşamba günü Pekin’e seyahat ettiyse ve her konumdaki ofis ağına bağlanırken) ACSIA, farklı coğrafyalardan gelen kullanıcı erişim isteklerini algılar ve uyarır ve yöneticiye olayın net bir açıklamasını, temsil ettiği güvenlik tehdidi düzeyini ve tercih edilen seçimi seçerek gerçekleştirilebilecek önerilen eylemlerin öncelikli bir listesini sağlar.
Hayır, S6’da belirtilen nedenlerden dolayı bu mümkün değildir. Bununla birlikte, vakaların %95-98’inde ACSIA kullanıcı/yönetici müdahalesi olmadan otomatik olarak çalışacak şekilde ayarlanabilir. Bunun mümkün olmadığı durumlarda %5-2’sinde, yönetici masaüstü veya mobil cihaz aracılığıyla bilgilendirilecektir.
ACSIA, tespit edilen tehdidin doğası hakkında ayrıntılı rehberlik sağlayacaktır – ne anlama geldiği, nereden geldiği ve en önemlisi, önerilen etkileşimli müdahale seçenekleri.
Evet, ACSIA algılanan tehditler hakkında gerçek zamanlı uyarılar verir.
Evet, Hesabın bazı yetkisiz etkinlikleri gerçekleştirmek için kullanıldığı veya kullanıcı eyleminin erişimin derhal durdurulmasını zorunlu kıldığı dahili meşru bir kullanıcı içeren bir olaysa, ACSIA yöneticisi bu kullanıcıyı hemen engelleyebilir.
ACSIA tespit edilenin gerçek bir tehdit olduğundan %100 emin olana kadar bir müdahaleyi otomatikleştirmez. Bunun yerine, bu çağrıyı yapmak için kullanıcı girişi gerektiren bir bildirim gönderilir. ACSIA yalnızca dış siber tehditlere yanıtı otomatikleştirir. İç tehditler otomatik olarak çözülmez.
İş ortakları ve müşterilerimizi yeni ihtiyaçları belirlememize ve böylece ürün yol haritamızı etkilememize yardımcı olmaya teşvik ettiğimiz bir müşteri geri bildirim kanalımız var.

Teknik Sorular

Evet, ürün 4Securitas tarafından birden fazla savunma yönteminin tehdit istihbaratını birleştiren, ACSIA’nın son derece doğru ve etkili bir siber savunma sunmasını sağlayan birleşik günlükleri ilişkilendiren ve analiz eden son derece güçlü bir siber savunma aracı olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.
Hayır, Anti-virüs ve Spam koruması ACSIA ürününde bulunan özellikler değildir. Bu tür ürünler genellikle Masaüstü bilgisayarlar için e-posta tehdit algılama sistemleriyle ilgilidir.
Engelleme, ana bilgisayar düzeyinde (bu bir uç nokta çözümü olduğundan) ve gereksinimlerin bir parçası olarak oluşturulan her ana bilgisayar/etki alanındaki kullanıcı hesabı aracılığıyla Ansible playbook’ları kullanarak ACSIA’dan gelen engelleme yönergelerine benzer şekilde gerçekleşir.
Evet – ACSIA içinde eyleme geçen her olay için, yönetici tarafından hata durumunda tersine çevrilebilir.
ACSIA, CIDR alt ağlarını değil, yalnızca tek IP adreslerini otomatik olarak engeller, ancak yöneticiler alt ağı ekleyerek ACSIA’daki CIDR alt ağlarını manuel olarak engelleyebilir veya beyaz listeye alabilir.

ACSIA standart sistem ve en popüler web uygulama günlüklerini okur.
Bir istemcinin özel bir günlük biçimine sahip özel/ısmarlama bir web uygulaması geliştirmesi söz
konusu olabilir.

Bunun ACSIA tarafından izlenmesi için, ısmarlama günlükleri ACSIA’ya almanın değerini
değerlendirebiliriz. ACSIA, varsayılan olarak, aşağıdaki günlükleri çözümler:

• winlogbeat (windows event logs)

• packetbeat (network traffic)

• falco (kernel traffic logs)

• auditbeat (audit logs)

• filebeat (main sysylogs and webapp logs)

• ossec (security and audit related logs)

Evet, ACSIA’nın diğer ürünlere entegre etmek için yayınlanmış API’si vardır.
ACSIA Çekirdek Altyapısı, fiziksel/sanal/bulut veya Container platformunda barındırılabilen bir CentOS veya RHEL ortamına kurulabilir. Tipik bir kurulum, ~100+ izlenen cihazı destekleyecek 2 çekirdek, 16 MB Bellek ve 100 GB depolama alanı gerektirir.
Evet – ACSIAs’ın temel güçlerinden biri, 1000’lerce cihazı destekleyecek şekilde ölçeklendirme yeteneğidir. Ürünün kendisi, izlenen ortamın doğasına ve bağlantısına bağlı olarak daha fazla çekirdek, bellek ve depolama ekleyerek neredeyse doğrusal olarak ölçeklendirilecektir.
ACSIA sunucu yapısı, fiziksel/ VM/Bulut/Container platformlarında 15 dakikadan az bir sürede kurulabilir.
How you increase sales ?

He picked up the burnt end of the branch and made a mark on the stone. Day 52 if the marks on the stone were accurate.

Sitting in the sun, away from everyone who had done him harm in the past, he quietly listened to those who roamed by. He felt at peace in the moment, hoping it would last, but knowing the reprieve would soon come to an end. He closed his eyes, the sun beating down on face and he smiled. He smiled for the first time in as long as he could remember.
Why Choose Us ?

She picked up the burnt end of the branch and made a mark on the stone. Day 252 if the marks on the stone were accurate.

Sitting in the sun, away from everyone who had done him harm in the past, he quietly listened to those who roamed by. He felt at peace in the moment, hoping it would last, but knowing the reprieve would soon come to an end. He closed his eyes, the sun beating down on face and he smiled. He smiled for the first time in as long as he could remember.
What is difference ?

Sitting in the sun, away from everyone who had done him harm in the past, he quietly listened to those who roamed by.

Sitting in the sun, away from everyone who had done him harm in the past, he quietly listened to those who roamed by. He felt at peace in the moment, hoping it would last, but knowing the reprieve would soon come to an end. He closed his eyes, the sun beating down on face and he smiled. He smiled for the first time in as long as he could remember.

Daha detaylı bilgiye ihtiyacınız mı var?

ARELCON = RELIABLE & CONTINUOUS

Kurumların bilgi teknolojisi yatırımlarında yanınızda olacak, ihtiyacı doğru analiz edip, en doğru çözümü konumlandıracak güvenilir bir kaynak olma hedefimizle, çözüm odaklı profesyonel yapı ile hizmet sunuyoruz.

Bize ulaşın

Arelcon Bilişim Teknolojileri
San. Tic. Ltd. Şti.

Adres

Kule Evo Konutkent Mahallesi 3028 Cad 16A/20 Çankaya /Ankara

Çağrı Merkezi

0 (850) 318 51 65

Linkedin

@arelcon.com